Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna
»
Forum ogólne
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Wybierz forum
----------------
Forum ogólne
Rada Osiedla
Kupno, sprzedaż, wynajem
Reklamy, oferty
Kosz
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Gość
Wysłany: Wto 8:14, 07 Sie 2007
Temat postu:
Czy ktos wie, jak należy rozumieć ten zapis w nowej ustawie?
8. Członkowie spółdzielni, osoby niebędące członkami spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali, oraz właściciele niebędący członkami spółdzielni mogą kwestionować zasadność zmiany wysokości opłat bezpośrednio na drodze sądowej.
W przypadku wystąpienia na drogę sądową ponoszą oni opłaty w dotychczasowej wysokości
. Ciężar udowodnienia zasadności zmiany wysokości opłat spoczywa na spółdzielni.
w dotychczssowej to znaczy w jakiej?
Gość
Wysłany: Pią 10:37, 15 Cze 2007
Temat postu:
Po wprowadzeniu w dniu wczorajszym przez Sejm poprawek postulowanych przez Senat ,
Parlament uchwalił oczekiwaną przez spółdzielców mieszkaniowych w całej Polsce ,ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych.
Stało się. Teraz musimy zmierzyć się już w naszych spółdzielniach z wrogiem wszelkich zmian. Gorące podziekowanie od KZLiS wszystkim tym posłom i senatorom, którzy pomimo olbrzymiego nacisku ze strony prezesów dali nam członkom spółdzielni nowe prawo, które wzmacnia naszą pozycję jako członków sp-ni.
gość 2
Wysłany: Pią 10:37, 11 Maj 2007
Temat postu:
Jotka napisał:
Przegłosowano ustawę o spóldzielniach w sejmie!!!
Warto dzisiaj poczytać prase i artykuły o tym. Pozdrawiam
Hurra!
wszystkie dokumenty do wglądu!
Skończyła się dyktatura spółdzielni.
Czego by nie mówić to zasługa PiS - u i niezłomnego posła Zbonikowskiego, który jest młodym prawnikiem i sam wie, z własnych kontaktów ze swoją spółdzielnią, jak to wszystko wyglądało.
Nie wspomnę już o posłance LIdii Staroń z PO, która również była niezłomna w rozbijaniu tej post nomenklatury.
Pani poseł Masłowska też wiele wysiłku włożyła w dokonane zmiany, ale bardziej w kierunku zasad wykupu mieszkań lokatorskich.
Czego by nie powiedzieć to w Polsce jest obecnie olbrzymi niezależny ruch spóldzielców, który bardzo silnie lobbował na rzecz zmian ustawy. Przecież to ludzie z KLIS- u byli w sejmowej komisji dot. tej ustawy.
Jotka
Wysłany: Pią 10:36, 11 Maj 2007
Temat postu:
Przegłosowano ustawę o spóldzielniach w sejmie!!!
Warto dzisiaj poczytać prase i artykuły o tym. Pozdrawiam
Gość
Wysłany: Czw 10:02, 12 Kwi 2007
Temat postu:
Nie rozumiem o co chodzi prezesom spółdzielni przeciez projekt nowej ustawy jest bardzo korzystny dla członków np:
Art. 82.
1. Członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymania odpisu statutu i regulaminów oraz kopii uchwał organów spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni, protokołów lustracji, rocznych sprawozdań finansowych, faktur i umów zawieranych przez spółdzielnię z osobami trzecimi z wyjątkiem uchwał organów spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni dotyczących spraw innego członka spółdzielni, innego uprawnionego do lokalu lub innego pracownika albo członka organu spółdzielni oraz umów stanowiących podstawę stosunku pracy, umów o budowę lub o ustanowienie prawa do lokalu i innych umów o korzystanie ze świadczeń spółdzielni.
Art. 273.
Członek zarządu spółdzielni mieszkaniowej, który wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi nieudostępnia członkowi spółdzielni mieszkaniowej odpisów dokumentów oraz kopii, o których mowa w art. 82 ust. 1, podlega karze grzywny.
32) w art. 44:
a) po ust. 1 dodaje się ust. 11 w brzmieniu:
,,11. W przypadku podziału nieruchomości stanowiącej własność spółdzielni, polegającego na ustanowieniu odrębnej własności choćby jednego lokalu na rzecz osoby innej niż spółdzielnia, obciążonej hipoteki istniejącą w dniu wejścia w życie ustawy, zabezpieczającą kredyt, z którego środki finansowe przeznaczono na potrzeby tej nieruchomości, hipoteka łączna nie powstaje. Jeżeli członek spółdzielni, na rzecz którego spółdzielnia dokonuje przeniesienia prawa odrębnej własności lokalu lub budynku dokonał wszystkich spłat, o których mowa w przepisach ustawy, to uzyskuje on prawa odrębnej własności lokalu lub nieruchomości bez obciążeń hipotecznych, z zastrzeżeniem art. 45 ust. 1.”,
b) po ust. 2 dodaje się ust. 21 w brzmieniu:
,,21 Dokonanie podziału, o którym mowa w ust. 1, powoduje wygaśnięcie hipoteki obciążającej nieruchomość w dniu wejścia w życie ustawy zabezpieczającej kredyt, z którego środki finansowe przeznaczono na potrzeby innej nieruchomości. W celu zabezpieczenia kredytu zabezpieczonego poprzednio hipoteką, która wygasła, spółdzielnia niezwłocznie obciąży hipotekę nieruchomość, na potrzeby której przeznaczone zostały środki pochodzące z tego kredytu, lub inną nieruchomość, o której mowa w art. 40.”,
4) po art. 108a dodaje się art. 108b w brzmieniu:
„Art. 108b. 1. Członkowie spółdzielni, których prawa i obowiazki majątkowe są związane z wyodrębnioną organizacyjnie jednostką spółdzielni albo z częścią majątku spółdzielni, która nadaje się do takiego wyodrębnienia, mogą przyjąć uchwałę większością głosów tych członków, o podziale w spółdzielni w ten sposób, że z tej jednostki organizacyjnej albo części majątku zostanie utworzona nowa spółdzielnia. W zakresie reprezentacji tych członków stosuje się odpowiednio przepisy o zakładaniu spółdzielni.
2. Zarząd dotychczasowej spółdzielni jest obowiązany niezwłocznie, jednak nie dłużej niż w ciągu 30 dni, przygotować dokumenty niezbędne do dokonania podziału, o którym mowa w ust. 1, oraz udostępnić je członkom żądającym podziału.
Art. 81.
1. Walne zgromadzenie spółdzielni mieszkaniowej nie może być zastąpione przez zebranie przedstawicieli, jednakże, jeżeli statut tak stanowi, w razie jeżeli liczba członków spółdzielni mieszkaniowej przekroczy 500, walne zgromadzenie może być podzelone na części. Zaliczenie członków do poszczególnych części walnego zgromadzenia następuje według położenia lokali i lokali w budowie, z którymi związane są prawa członków do których uprawnieni są członkowie.
2. Podjęcie uchwały przez walne zgromadzenie następuje, jeżeli uchwała była poddana pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia, a za uchwałą opowiedziała się wymagana w ustawie lub statucie większość ogólnej liczby członków uczestniczących w walnym zgromadzeniu. Do podjęcia uchwały konieczne jest aby w posiedzeniach wszystkich części walnego zgromadzenia, na posiedzeniach których uchwała była poddana pod głosowanie, uczestniczyła łącznie połowa ogólnej liczby uprawnionych do głosowania.
i wiele innych przespisów...
Gość
Wysłany: Sob 16:09, 24 Mar 2007
Temat postu:
Nowelizacja ustawy o spóldzielniach mieszkaniowych przywraca zasadę demokracji bezpośredniej w spółdzielniach. Dotychczasowe zebrania grup członkowskich uzyskają status "cząstkowego walnego zgromadzenia", co oznacza, iż będą one bezpośrednio, a nie przez przedstawicieli, brać udział w wyborze rady nadzorczej spółdzielni i podejmowaniu uchwał.
- To wzmocni demokrację, ale technicznie nic nie zmieni. Walne będzie się odbywało "w grupach". Lidia Staroń posłanka PO zapewnia, że nie będzie trzeba wynajmować stadionu - odnosząc się w ten sposób do dezinformacji szerzonej przez niektóre zarządy, jakoby walne zgromadzenie członków - z racji liczebności - miało obradować odtąd na stadionach.
Apele przerażonych zarządów spółdzielni o sprzeciw wobec nowelizacji ustawy są próbą manipulacji członkami spółdzielni. Dlaczego mieliby oni protestować przeciwko otrzymaniu prawa własności mieszkań za drobną dopłatą, przeciwko zewnętrznej lustracji spółdzielni i uzyskaniu kontroli nad wydatkami zarządu na prąd, wodę, ogrzewanie, remonty i podejmowaniu przez wszystkich członków decyzji w sprawie ich korporacji.
Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez polskie społeczeństwo aktem prawnym.
W zasobach spółdzielczych mieszka około 12 mln osób. W obecnym rządzie i Sejmie po raz pierwszy od siedemnastu lat jest wola polityczna, aby problem uwłaszczenia i upodmiotowienia spółdzielców ostatecznie załatwić.
Gość
Wysłany: Wto 22:03, 20 Mar 2007
Temat postu:
Prezesi z Krajowej Rady Spółdzielczej przeciwko zmianom w projekcie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych- Artykuł w ogólnopolskim dzienniku „Fakt”
z 16 marca 2007 r. str.8
„ On chce nam zabrać mieszkania” – Kasta spółdzielców zrobi wszystko, by zachować wpływy z czynszów – Prezes Alfred Domagalski, prezes Krajowej Rady Spółdzielczej, nie chce, by Polacy wykupywali mieszkania za grosze.
To dopiero skandal! Alfred Domagalski, prezes Krajowej Rady Spółdzielczej, nie chce pozwolić, żeby Polacy mogli wykupywać swoje mieszkania za niewielkie sumy, które przewiduje nowa ustawa (chodzi o kwotę do 2 tys. zł). W tej sprawie wysmarował nawet list do polityków, w którym krytykuje projekt ustawy spółdzielczej.
Telefony posłów i senatorów rozgrzewają się do czerwoności o d zmasowanego ataku innych szefów spółdzielni mieszkaniowych. Oni zrobią wszystko, żeby tylko zachować swoje stołki i przywileje!
Mają luksusowe wille, super samochody. To krezusi, którzy opływają w miliony. Zarabiają krocie, więc trzymają się rękami i nogami swoich stanowisk. Sam prezes Domagalski miesiąc w miesiąc kasuje około
10 tys. zł na rękę. Te pieniądze pochodzą ze składek m.in. spółdzielni mieszkaniowych, czyli z czynszów płaconych przez lokatorów. Rocznie KRS dostaje w ten sposób ponad milion naszych złotówek. Niestety, problemami mieszkańców prezesi nie przejmują się wcale. Co więcej w obawie o własne stołki chcą zastopować wykup mieszkań przez Polaków.
- Po wprowadzeniu ustawy spółdzielczej prezesi nie będą potrzebni. Wszyscy spółdzielcy będą mogli kupić tanio mieszkania, a wspólnoty mieszkaniowe mogą same zarządzać tymi budynkami. Prezesi spółdzielni ewidentnie boją się tego, że stracą pracę – tłumaczy Grzegorz Tobiszowski (42 l.) z Pis, przewodniczący sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej ds. Ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych.
Projekt nowej ustawy spółdzielczej, która wzbudza tyle emocji, zakłada przekazywanie mieszkań spółdzielcom po cenie budowy. Pod uwagę będą brane koszty z czasów gdy wznoszono budynek, a nie obecnie. Biegli rewidenci porównają te sumę z kwotami, które przez lata spłacał lokator w tzw. wkładzie mieszkaniowym. Aby wykupić mieszkanie trzeba będzie wpłacić brakującą kwotę. Ale cena wykupu lokalu nie powinna przekroczyć 2 tys. zł . Tyle że żądni władzy prezesi zrobią wszystko, by zablokować tę ustawę!
- Grupa prezesów z Podkarpacia próbowała się ze mną umówić w tej sprawie. Odmówiłem. Ta ustawa jest dobra dla Polaków – stwierdza Zbigniew Chmielowiec (53 l.), poseł z PiS. – Prezesi spółdzielni przeprowadzili zmasowany atak. Sprzeciwiają się wykupowi mieszkań w tej formie - dopowiada Lidia Staroń (47 l.), posłanka PO. – Prezesi dzwonią. Ale my jesteśmy zdania, że to dobra ustawa – wtóruje Wojciech Romaniuk (37 l.) z Samoobrony. Prezesi nie tylko dzwonią, ale i szturmują gmach przy Wiejskiej !
Wczoraj po Sejmie biegał zdyszany Alfred Domagalski, który spotkał się z wicemarszałkiem Jarosławem Kalinowskim (45 l.), przewodniczącym Waldemarem Pawlakiem (48 l.) oraz innymi posłami PSL. – Jestem przeciwny tym rozwiązaniom. Nie można wprowadzać takich nierówności – mówi Domagalski o ustawie, która uszczęśliwiłaby setki tysięcy Polaków. – Uwłaszczenie za złotówkę jest idiotyzmem, który chce wprowadzić Pis – wtóruje mu Marek Sawicki (49 l.) z PSL.
Jeśli parlamentarzyści nie poprą żądnych władzy prezesów, to w ciągu kilku miesięcy wyczekiwana ustawa wejdzie w życie.
JAROSŁAW SULIKOWSKI , PIOTR MIEŚNIK, MARCIN IDCZAK
Gość
Wysłany: Nie 11:06, 18 Mar 2007
Temat postu:
W Sejmie kończą się prace nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zaproponowano w nim zupełnie nowy rozdział w tej ustawie o nazwie Prawa członków spółdzielni mieszkaniowej.
– Nowe przepisy nie są skierowane przeciwko władzom spółdzielni, ale mają ułatwić życie spółdzielcom. Obawiać się muszą ich jedynie te spółdzielnie, które łamią prawa swoich członków – mówi Grzegorz Tobiszowski, przewodniczący nadzwyczajnej komisji do spraw nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Grzywna za ukrywanie faktur
Każdy członek spółdzielni mieszkaniowej będzie mógł bez uzasadnienia wystąpić do zarządu spółdzielni z prośbą o dostarczenie mu odpisu statutu i regulaminów oraz kopii uchwał organów spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni. Dostępne będą również protokoły lustracji i faktury handlowe otrzymywane przez spółdzielnię od przedsiębiorców.
– Obowiązek ujawniania dokumentów członkom spółdzielni występuje już teraz, ale jest nagminnie łamany. Znam wiele przykładów, gdzie spółdzielnie nie dostarczały dokumentów nawet na wezwania sądów czy prokuratury – podkreśla Lidia Staroń, poseł PO.
Projekt stanowi, że jeżeli wbrew ustawowemu obowiązkowi spółdzielnia nie będzie chciała udostępnić żądanych dokumentów, członkowie jej zarządu będą podlegali odpowiedzialności karnej i zostanie na nich nałożona grzywna.
– Na pewno zmieni to mentalność władz spółdzielni. Każda sankcja karna, która pojawiała się dotychczas w przepisach spółdzielczych, powodowała, że przypominały sobie one o obowiązkach wobec swoich członków – podkreśla Iwona Cichoń z Krakowskiej Grupy Inicjatywnej Obrony Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych.
Zdaniem Ryszarda Jaszczyka, dyrektora Biura Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, takie regulacje muszą wynikać z woli samych zainteresowanych.
– Nie można motywować wprowadzenia tak daleko idących zmian pojedynczymi przypadkami, a posłowie nie przedstawili do tej pory żadnych ekspertyz, które mogłyby świadczyć o skali zjawiska – podkreśla dyrektor Jaszczyk.
10 tys. liczba osób zasiadających w zarządach spółdzielni mieszkaniowych
40 tys. liczba członków rad nadzorczych spółdzielni
Będą pewne wyjątki
Jawność spółdzielczych dokumentów będzie miała też pewne ograniczenia. Zarząd będzie mógł odmówić udostępnienia uchwał organów spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni dotyczących praw innego członka spółdzielni, a także umów stanowiących podstawę stosunku pracy, umów o budowę lub o ustanowienie prawa do lokalu. Spółdzielcy nie otrzymają także kopii umów zawieranych z osobami trzecimi, jeżeli naruszałoby to chronioną prawem tajemnicę tych osób.
– Chcemy jeszcze wprowadzić poprawkę ograniczającą dostęp do dokumentów. Spółdzielca mógłby uzyskać informacje wyłącznie o nieruchomości, w której mieszka – mówi poseł Tobiszowski.
– Takich zmian muszą obawiać się tylko te zarządy, które nie wywiązują się obecnie z obowiązków informacyjnych. W naszej spółdzielni od ośmiu lat każdy członek spółdzielni otrzymuje co roku sprawozdanie z działalności za poprzedni okres – tłumaczy Jerzy Brodziuk, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Pensja z góry ustalona
Nowelizacja ma wprowadzić również limity wynagrodzeń dla członków rad nadzorczych. Posłowie stwierdzili, że członkowie wszystkich organów spółdzielni mieszkaniowej z wyjątkiem zarządu powinni pełnić swoje funkcje społecznie. Wyjątkowo będzie można zastrzec w statucie spółdzielni wynagrodzenie wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu. Nie będzie ono jednak wyższe niż 1/4 minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie 234 zł).
Według Adama Janczewskiego, prezesa Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, członkowie rad nadzorczych i tak nie mają dużo większych uposażeń, niż proponują posłowie.
– Na palcach można policzyć, gdzie osoby takie mają ryczałty przekraczające 300 zł w skali miesiąca – podkreśla.
Autorzy projektu liczą na to, że z góry narzucone limity wynagrodzeń dla członków rad nadzorczych obniżą koszty funkcjonowania spółdzielni, a nawet poskutkują zmniejszeniem czynszów.
– Dzięki temu do rad nadzorczych wejdą ludzie, którzy kierują się dobrem spółdzielni, a nie wysokimi zarobkami – mówi Gabriela Masłowska, poseł Ruchu Ludowo-Chrześcijańskiego.
Likwidacja ZPCz
Od momentu wejścia w życie nowych przepisów nie będzie można już zastępować walnego zgromadzenia członków spółdzielni zebraniem przedstawicieli członków (ZPCz). Jeżeli walne zgromadzenie przekroczy 500 osób, będzie można je podzielić na części.
Iwona Cichoń wyjaśnia jednak, że taka zmiana to żadna rewolucja.
– Każdy członek spółdzielni i tak ma teraz wstęp na ZPCz, tylko nie ma prawa do głosowania.
fr. z Gazety Prawnej
Zobaczymy co z tego zostanie po obradach komisji infrastruktury, gdzie mają być rozpatrzone poprawki złożone przez inne ugrupowania.
Całe szczeście poprawki SLD i PSL będą sie już liczyły tak jak brzęczenie muchy.
Jak przyjemnie było popatrzeć na przedstwicieli SLD I PSL kiedy w sejmie miotali się na trybunie, wykrzykując, że to wszystko to naruszanie majątku spódlzielni i, że obowiązkowe rozliczanie według osobnych kont na każde osiedle zniszczy solidaryzm spóldzielczy polegający na pożyczaniu pieniędzy z funduszu na inne biedniejsze osiedla.
Jaka troska o tych co musieli płacić characz za przekształcenia swoich mieszkań lokatorskich, a teraz inni dostaną to za darmo, co jest nie prawdą, bo za swoje mieszkania i całą infrastrukturę już dawno zapłacili.
Zupełnie mnie rozbawiło jak poseł PSL stwierdził, że jest to zamiana jednej nomenklatury przez drugą. No to my spóldzielcy, którzy nareszcie przjmiemy władzę nad naszym majątkiem okazujemy się być nomenklaturą.........no tak w oczach komunisty ten kto ma własność prywatną,-prywaciarz to nomenklatura kapitalistyczna, która zwyciężyła nomenklaturę kolektywno - socjalistyczną.
Gość 2
Wysłany: Czw 15:11, 08 Mar 2007
Temat postu: Re: Czas na zmiany?
Newer napisał:
Krótki opis projektu zmian w prawie spółdzielczym:
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1918.29.928.2.20.1.0.1.htm
Mam nadzieje, że coś z tego wejdzie w życie.
14,15,16 marca odbędzie się debata w sejmie.
Ustawa ma wejść w życie pod koniec maja, jak przejdzie w sejmie i podpisze ją prezydent to w związku z tym Pax zwoła już w czerwcu Walne a nie zebranie przedstawicieli.
Pocieszające jest uregulowanie spraw hipoteki i hipoteka łączna nie powstanie na Stryjeńskich, i każdy grunt będzie obciążony tylko do wysokości zaciągniętego kredytu na budowę leżącej na tym konkretnym gruncie nieruchomości budynkowej.
Zastanawia mnie tylko po co spóldzielnia czeka na zatwierdzenie nowego statutu, jak znów wejdzie nowe prawo i znów trzeba będzie zmieniać, ale może ona upadnie i nie trzeba będzie.
Gość
Wysłany: Czw 9:03, 08 Mar 2007
Temat postu: Czas na zmiany?
Krótki opis projektu zmian w prawie spółdzielczym:
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1918.29.928.2.20.1.0.1.htm
Mam nadzieje, że coś z tego wejdzie w życie.
Gość
Wysłany: Czw 8:58, 11 Sty 2007
Temat postu:
Długi spółdzielni mogą obciążyć lokale własnościowe
PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁDZIELCZYCH PRAW DO LOKALU W ODRĘBNĄ WŁASNOŚĆ
Dopóki Sejm nie zmieni przepisów, dopóty spółdzielcy powinni się wstrzymać z wyodrębnieniem lokali. Jeśli nieruchomość jest obciążona długiem, jego część może obciążyć wykupiony lokal.
http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1878.86.13.2.2.4.0.1.htm
Gość
Wysłany: Śro 22:13, 27 Gru 2006
Temat postu:
Znam te artykuły.
Chętnie zaglądam na str. Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców oraz jego forum.
Ludzie działają w całej Polsce, świadomość rośnie i powstają liczne nowe strony internetowe poświęcone nadużyciom i funkcjonowaniu spólzielni mieszkaniowych w Polsce. Znam nawet najnowszą i naj radykalniejszą z nich, bo przyjaźnię się z osobami, które ją założyły.
Ubolewam nad tym, że na naszym osiedlu jakiś taki marazm. Owszem nie zadowolenie duże, ale działania mierne.
Myślę, ze jest to spowodowane licznymi pozwami w spr. ost .rozl. i skupieniem uwagi na obronie własnych interesów, ale odbieram coraz więcej głosów za wydzieleniem się ze spóldzielni, a już o zmianie zarządu nie wspomnę.
Ja po raz kolejny proponuję zebranie 1/10 podpisów wśród członków naszego osiedla i zwołanie Zebrania Grupy Członkowskiej.
Tam możemy przegłosowac ważne dla nas uchwały, które zarzad i Rada Osiedla ma obowiązek realizować.
Zarzadu niestety nie możemy odwołać, ale członków Rady Osiedla jak najbardziej. Proponuje w ogóle zlikwidowanie tej całej rady i działania tylko poprzez uchwały ZGCz. Zebrania ZGCz odbywałyby się co kwartał.
Rada Osiedla wraz z ludźmi zasiadającymi w niej zaprzyjaźnionymi z zarzadem jest świetną tarczą, którą zarząd stosuje, aby mieć alibi, że wszystko było konsultowane i to jeszcze szerooooooooko konsultowane przez naszych reprezentantów z RO. Im szybciej zniesiemy tą bierno - poddańczą grupkę tym lepiej dla większości, która sama zatroszczy się o swoje sprawy na szerokim forum Zebrania Grupy Członkowskiej.
Newer.
Wysłany: Śro 17:35, 27 Gru 2006
Temat postu: Lokator pańszczyźniany
Zachecam do przeczytania i przemyślenia artykułu o Spółdzielniach:
http://www.wprost.pl/ar/?O=48086
Pozwole sobie zaznaczyć kilka ciekawych fragmentów:
cyt." Rozbić molochy!
- Wszystkie molochy, które liczą 4-5 tys. członków, powinny być podzielone na mniejsze. Realną kontrolę nad poczynaniami zarządów i finansami można sprawować tylko tam, gdzie mieszkańcy choć trochę się znają - podkreśla Łukasz Abgarowicz, poseł PO i członek sejmowej Komisji Infrastruktury. Według raportów Unii Europejskiej, przejrzystość działalności spółdzielni mieszkaniowych kończy się, gdy liczba ich członków przekracza 2 tys. ...
cyt."Wojna domowa czyli jak zmienić zarząd spółdzielni
Średni budżet spółdzielni to 5 mln zł rocznie, a największe dysponują kwotą dwudziestokrotnie większą. Aby móc kontrolować wydawanie tych pieniędzy, złóż w spółdzielni wniosek o udostępnienie jej statutu. Dzięki niemu dowiesz się, jak wybierane są władze spółdzielni i jak je można odwołać.
Razem ze znajomymi członkami spółdzielni załóż grupę inicjatywną (w różnych statutach może być ona różnie określana). Będziecie mieli prawo występować z wnioskami i petycjami do zarządu spółdzielni.
Kolportuj ulotki, w których opiszesz nadużycia władz spółdzielni. Pozwoli to pozyskać wsparcie innych mieszkańców. Przedstaw wyliczenia pokazujące, ile zaoszczędzą dzięki wymianie niekompetentnego zarządu.
Zbierz podpisy (zwykle musi się podpisać 10 proc. członków spółdzielni) pod wnioskiem o odwołanie rady nadzorczej i zarządu oraz wyznaczenie terminu zebrania grupy członkowskiej, czyli walnego zebrania wszystkich członków spółdzielni. Na zebraniu przegłosujesz zmianę władz.
Więcej informacji znajdziesz pod internetowym adresem
www.zb.eco.pl/zb/149/demokrac.htm
A my, czy coś zrobimy?
Od administratora forum:
wiadomość została przeniesiona do właściwego tematu
Gość
Wysłany: Śro 9:09, 25 Paź 2006
Temat postu:
gość napisał:
czasami fajnie poczytac forum mozna sie podbudowac na duchu
co my możemy - tylko zaciągać długi, nie płacić czynszów, nie spłacać wkładów budowlanych, w sumie same przywileje, fajnie mamy w tej spółdzielni, no nie??
ale pewnie syndyk będzie lepszy - sprzeda majątek spółdzielni, zaliczy z 15% dochodu dla siebie ... rocznie.. znikną nam fundusze - ALE będziemy nowym ślicznym podmiotem... i bez niczego... juz nie mówiąc o tym, że w najprostszej sprawie jest z pińćset głosów.... poprostu ekstra
Co za bzdury ktoś wypisuje.
Kto zaciągnął kredyty? co...........może my członkowie?
Nie ................! zrobił to poprzedni zarząd ,
bez naszej zgody
Ten kto zaciągnął ten będzie spłacał.
A kto powiedział, ze można nie płacić czynszów - opłat eksploatacyjnych?
A jaki majątek spólzielni sprzeda syndyk?
Jaki spóldzielnia ma majątek oprócz zawłaszczonego bezprawnie mienia członków?
Spóldzielnia zgodnie z prawem powinna mieć w kapitale własnym tylko wpisowe i udziały ewentualnie jakieś darowizny, ale na pewno nie nasze wkłady budowlane, które Pax wykazyje w kapitale podstawowym.
gość
Wysłany: Śro 8:57, 25 Paź 2006
Temat postu:
czasami fajnie poczytac forum mozna sie podbudowac na duchu
co my możemy - tylko zaciągać długi, nie płacić czynszów, nie spłacać wkładów budowlanych, w sumie same przywileje, fajnie mamy w tej spółdzielni, no nie??
ale pewnie syndyk będzie lepszy - sprzeda majątek spółdzielni, zaliczy z 15% dochodu dla siebie ... rocznie.. znikną nam fundusze - ALE będziemy nowym ślicznym podmiotem... i bez niczego... juz nie mówiąc o tym, że w najprostszej sprawie jest z pińćset głosów.... poprostu ekstra
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© phpBB Group
Theme designed for
Trushkin.net
|
Themes Database
.
Regulamin